K čemu slouží sběrač dešťové vody

Možná se ptáte k čemu vlastně sběrač dešťové vody?

 

Sběrače dešťové vody jsou často podceňovány a není jim při sběru dešťové vody kladen veliký význam. My se Vás pokusíme tímto článkem vyvést z míry a přesvědčit Vás, že jsou sběrače opravdu potřebné. Navíc Vás seznámíme se sběrači z naší nabídky.

Nadzemní nádrže jsou určeny k okapovému svodu, a tak lze nádrž k okapu usadit a okap zkrátit, což má za velkou nevýhodu to, že budete muset okap zkracovat, a navíc Vám do nadzemní nádrže nateče dešťová voda s různými nečistotami, jakými jsou např. kamínky nebo větvičky listů z okolních stromů a střechy. Možná si říkáte, že ty malé nečistoty nejsou taková tragédie, to Vás ale může zaskočit při čerpání dešťové vody do konve, neboť by se Vám mohl ucpat kohout. Čerpání vody by tak bylo složité, protože byste museli čerpat vodu vrchem nádrže. No jo, ale ta může být na Vás vysoká, můžete mít v nádrži uloženou květinu atp., čerpání by pro Vás rázem nebylo snadné.

Díky videu Vám přiblížíme, jak takový sběrač funguje

 

Sběrače jsme pro Vás rozdělili podle instalace, a to bez demontáže okapového svodu a na sběrače s nutností demontáže okapového svodu. Všechny sběrače dešťové vody mají funkci přepnutí na letní a zimní provoz, to také Vám zajistí, že Vám nadzemní nádrž nepřeteče a voda bude stékat po okapu dále do kanalizace.

Speedy – Sběrač dešťové vody je na našem e-shopu nejprodávanějším sběračem dešťové vody. Příznivá cena a snadná instalace bez demontáže okapu, co víc si přát. Sběrač Speedy má menší průměr, tudíž do nádrže nenatečou velké nečistoty. Součástí dodávky tohoto sběrače je samotný sběrač, vrták a flexi hadice. I instalaci tak máte vše potřebné a můžete se do ní rovnou pustit, tedy pod podmínkou, že odvodňovací plocha Vaší střechy je max. 80 m2 a svod kovové nebo plastové roury má průměr 70–100 mm.

Instruktážní video instalace sběrače Speedy

 

O něco těžší instalaci vyžadují sběrače níže, které vyžadují demontáž okapového svodu. Pro někoho menší komplikace, pro někoho rozhodující.

Sběrač dešťové vody PRO – Druhým nejoblíbenějším sběračem dešťové vody je sběrač PRO, který je vhodný pro větší střechy, ovšem max. do velikosti 200 m2. Optimalizované čištění Vám zajistí nízkou údržbu. Sběrač PRO nabízí tenký design a flexibilní připojení díky otočnému filtru. Vybírat můžete ze dvou barev, a to u šedé a hnědé.

Sběrač dešťové vody se sítem – Tento typ sběrače se sítem je určen pro max. plochu střechy do 80 m2. Součástí dodávky je sběrač se sítem, hadice a šroubové připojení. Opět dvě varianty v šedé a hnědé barvě.

Sběrač dešťové vody DELUXE – Vhodný pro menší plochy střechy a to do max. 80 m2. Taktéž vhodný pro průměr svodu 70-100 mm. Součástí balení je připojovací hadice 32 mm, boční vývod s hadicí a šroubovým připojením.

 

Tak, a to je z naší nabídky vše, co Vám můžeme nabídnout. Při výběru sběrače dešťové vody dbejte zvýšené pozornosti na rozměr okapového svodu a velikost střechy. Při instalaci potom čtěte pozorně instalační návod a také dejte pozor na to, aby byl sběrač a vtok do nádrže ve stejné výšce.